PESD3V3L4BHCYL
Manufacturer Part Number:
PESD3V3L4BHCYL
Part of Description:
TVS DIODE 3.3VWM 8.5VC DFN1308-6
Applications :
Telecom
Bidirectional Channels :
4
Capacitance @ Frequency :
7.2pF @ 1MHz
Current - Peak Pulse (10/1000µs) :
6A (8/20µs)
Operating Temperature :
-55°C ~ 150°C (TA)
Package / Case :
6-XFDFN
Supplier Device Package :
DFN1308-6
Voltage - Breakdown (Min) :
6.7V (Typ)
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp :
8.5V
Voltage - Reverse Standoff (Typ) :
3.3V (Max)