PESD12VS2UT,215
- Manufacturer Part Number:
- PESD12VS2UT,215
- Part of Description:
- TVS DIODE 12VWM 35VC TO236AB
- Applications :
- General Purpose
- Bidirectional Channels :
- Capacitance @ Frequency :
- 38pF @ 1MHz
- Current - Peak Pulse (10/1000µs) :
- 5A (8/20µs)
- Operating Temperature :
- -65°C ~ 150°C (TA)
- Package / Case :
- TO-236-3, SC-59, SOT-23-3
- Power - Peak Pulse :
- 180W
- Supplier Device Package :
- TO-236AB
- Unidirectional Channels :
- 2
- Voltage - Breakdown (Min) :
- 14.7V
- Voltage - Clamping (Max) @ Ipp :
- 35V
- Voltage - Reverse Standoff (Typ) :
- 12V (Max)