PESD27VV2BTR
- Manufacturer Part Number:
- PESD27VV2BTR
- Part of Description:
- TVS DIODE 27VWM 45VC TO236AB
- Applications :
- Automotive, Telecom
- Bidirectional Channels :
- 2
- Capacitance @ Frequency :
- 13pF @ 1MHz
- Current - Peak Pulse (10/1000µs) :
- 3A (8/20µs)
- Operating Temperature :
- -55°C ~ 150°C (TA)
- Package / Case :
- TO-236-3, SC-59, SOT-23-3
- Supplier Device Package :
- TO-236AB
- Voltage - Breakdown (Min) :
- 28V
- Voltage - Clamping (Max) @ Ipp :
- 45V
- Voltage - Reverse Standoff (Typ) :
- 27V (Max)