SMAJ36CA/TR13
- Manufacturer Part Number:
- SMAJ36CA/TR13
- Manufacturer/Brand:
- YAGEO
- Part of Description:
- TVS DIODE 36VWM 58.1VC DO214AC
- Manufacturer :
- YAGEO
- Applications :
- General Purpose
- Current - Peak Pulse (10/1000µs) :
- 6.9A
- Operating Temperature :
- -55°C ~ 150°C (TJ)
- Power - Peak Pulse :
- 400W
- Voltage - Breakdown (Min) :
- 40V
- Voltage - Clamping (Max) @ Ipp :
- 58.1V
- Voltage - Reverse Standoff (Typ) :
- 36V