ESD3V3D9-TP
- Manufacturer Part Number:
- ESD3V3D9-TP
- Manufacturer/Brand:
- Micro Commercial Co
- Part of Description:
- TVS DIODE 3.3VWM 8.8VC SOD923
- Manufacturer :
- Micro Commercial Co
- Capacitance @ Frequency :
- 35pF @ 1MHz
- Current - Peak Pulse (10/1000µs) :
- 5A (8/20µs)
- Operating Temperature :
- -55°C ~ 150°C (TJ)
- Package / Case :
- SOD-923
- Power - Peak Pulse :
- 100W
- Product Status :
- Active
- Supplier Device Package :
- SOD-923
- Unidirectional Channels :
- 1
- Voltage - Breakdown (Min) :
- 5V
- Voltage - Clamping (Max) @ Ipp :
- 8.8V
- Voltage - Reverse Standoff (Typ) :
- 3.3V (Max)