5.0SMDJ58A
- Manufacturer Part Number:
- 5.0SMDJ58A
- Manufacturer/Brand:
- Bourns Inc.
- Part of Description:
- TVS DIODE 58VWM 93.6VC DO214AB
- Manufacturer :
- Bourns Inc.
- Current - Peak Pulse (10/1000µs) :
- 53.5A
- Operating Temperature :
- -55°C ~ 150°C (TJ)
- Power - Peak Pulse :
- 5000W (5kW)
- Voltage - Breakdown (Min) :
- 64.4V
- Voltage - Clamping (Max) @ Ipp :
- 93.6V
- Voltage - Reverse Standoff (Typ) :
- 58V