ESDA6V1SC6
- Manufacturer Part Number:
- ESDA6V1SC6
- Part of Description:
- TVS DIODE 5.25VWM SOT23-6
- Applications :
- General Purpose
- Operating Temperature :
- -40°C ~ 125°C (TA)
- Package / Case :
- SOT-23-6
- Power - Peak Pulse :
- 400W
- Supplier Device Package :
- SOT-23-6
- Unidirectional Channels :
- 4
- Voltage - Breakdown (Min) :
- 6.1V
- Voltage - Clamping (Max) @ Ipp :
- Voltage - Reverse Standoff (Typ) :
- 5.25V