ESDA6V1LY
- Manufacturer Part Number:
- ESDA6V1LY
- Part of Description:
- TVS DIODE 5.2VWM 16VC SOT23-3
- Applications :
- Automotive
- Current - Peak Pulse (10/1000µs) :
- 18A (8/20µs)
- Operating Temperature :
- -40°C ~ 150°C (TJ)
- Package / Case :
- TO-236-3, SC-59, SOT-23-3
- Power - Peak Pulse :
- 300W
- Supplier Device Package :
- SOT-23-3
- Unidirectional Channels :
- 2
- Voltage - Breakdown (Min) :
- 6.1V
- Voltage - Clamping (Max) @ Ipp :
- 16V
- Voltage - Reverse Standoff (Typ) :
- 5.2V