TPSMA6L24A
Manufacturer Part Number:
TPSMA6L24A
Part of Description:
TVS DIODE 24VWM 38.9VC DO221AC
Current - Peak Pulse (10/1000µs) :
15.5A
Operating Temperature :
-50°C ~ 150°C (TJ)
Power - Peak Pulse :
600W
Voltage - Breakdown (Min) :
26.7V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp :
38.9V
Voltage - Reverse Standoff (Typ) :
24V