TPSMA6L30A
Manufacturer Part Number:
TPSMA6L30A
Manufacturer/Brand:
Hartland Controls/Littelfuse
Part of Description:
TVS DIODE 30VWM 48.4VC DO221AC
Manufacturer :
Hartland Controls/Littelfuse
Product Category :
TVS - Diodes
Applications :
Automotive
Bidirectional Channels :
Capacitance @ Frequency :
Current - Peak Pulse (10/1000µs) :
12.4A
Operating Temperature :
-50°C ~ 150°C (TJ)
Package / Case :
DO-221AC, SMA Flat Leads
Power - Peak Pulse :
600W
Power Line Protection :
No
Product Status :
Active
Supplier Device Package :
DO-221AC
Type :
Zener
Unidirectional Channels :
1
Voltage - Breakdown (Min) :
33.3V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp :
48.4V
Voltage - Reverse Standoff (Typ) :
30V