TVS3V3L4UE6327HTSA1
- Manufacturer Part Number:
- TVS3V3L4UE6327HTSA1
- Manufacturer/Brand:
- Cypress Semiconductor Corp
- Part of Description:
- TVS DIODE 3.3VWM 7.7VC SC74-6
- Manufacturer :
- Cypress Semiconductor Corp
- Product Category :
- TVS - Diodes
- Applications :
- Ethernet
- Bidirectional Channels :
- 2
- Capacitance @ Frequency :
- 2pF @ 1MHz
- Current - Peak Pulse (10/1000µs) :
- 20A (8/20µs)
- Mounting Type :
- Surface Mount
- Operating Temperature :
- -55°C ~ 125°C (TJ)
- Package / Case :
- SC-74, SOT-457
- Power - Peak Pulse :
- Power Line Protection :
- No
- Product Status :
- Active
- Supplier Device Package :
- PG-SC74-6
- Type :
- Zener
- Unidirectional Channels :
- 4
- Voltage - Breakdown (Min) :
- Voltage - Clamping (Max) @ Ipp :
- 7.7V (Typ)
- Voltage - Reverse Standoff (Typ) :
- 3.3V (Max)