PTVS30VS1UR,115
- Manufacturer Part Number:
- PTVS30VS1UR,115
- Manufacturer/Brand:
- Nexperia USA Inc.
- Part of Description:
- TVS DIODE 30VWM 48.4VC SOD123W
- Manufacturer :
- Nexperia USA Inc.
- Product Category :
- TVS - Diodes
- Applications :
- Automotive
- Bidirectional Channels :
- Capacitance @ Frequency :
- Current - Peak Pulse (10/1000µs) :
- 8.3A
- Mounting Type :
- Surface Mount
- Operating Temperature :
- -55°C ~ 150°C (TA)
- Package / Case :
- SOD-123W
- Power - Peak Pulse :
- 400W
- Power Line Protection :
- No
- Product Status :
- Active
- Supplier Device Package :
- SOD-123W
- Type :
- Zener
- Unidirectional Channels :
- 1
- Voltage - Breakdown (Min) :
- 33.3V
- Voltage - Clamping (Max) @ Ipp :
- 48.4V
- Voltage - Reverse Standoff (Typ) :
- 30V