PTVS3V3S1UR,115
- Manufacturer Part Number:
- PTVS3V3S1UR,115
- Part of Description:
- TVS DIODE 3.3VWM 8VC SOD123W
- Current - Peak Pulse (10/1000µs) :
- 43.8A
- Operating Temperature :
- -55°C ~ 150°C (TA)
- Power - Peak Pulse :
- 350W
- Voltage - Breakdown (Min) :
- 5.2V
- Voltage - Clamping (Max) @ Ipp :
- 8V
- Voltage - Reverse Standoff (Typ) :
- 3.3V