PTVS33VS1UR,115
- Manufacturer Part Number:
- PTVS33VS1UR,115
- Part of Description:
- TVS DIODE 33VWM 53.3VC SOD123W
- Current - Peak Pulse (10/1000µs) :
- 7.5A
- Operating Temperature :
- -55°C ~ 150°C (TA)
- Power - Peak Pulse :
- 400W
- Voltage - Breakdown (Min) :
- 36.7V
- Voltage - Clamping (Max) @ Ipp :
- 53.3V
- Voltage - Reverse Standoff (Typ) :
- 33V