PESD3V3S1UB,115
- Manufacturer Part Number:
- PESD3V3S1UB,115
- Part of Description:
- TVS DIODE 3.3VWM 20VC SOD523
- Applications :
- General Purpose
- Bidirectional Channels :
- Capacitance @ Frequency :
- 207pF @ 1MHz
- Current - Peak Pulse (10/1000µs) :
- 18A (8/20µs)
- Operating Temperature :
- -65°C ~ 150°C (TA)
- Package / Case :
- SC-79, SOD-523
- Power - Peak Pulse :
- 330W
- Supplier Device Package :
- SOD-523
- Voltage - Breakdown (Min) :
- 5.2V
- Voltage - Clamping (Max) @ Ipp :
- 20V
- Voltage - Reverse Standoff (Typ) :
- 3.3V (Max)