SMF15A-E3-08
- Manufacturer Part Number:
- SMF15A-E3-08
- Manufacturer/Brand:
- Vishay Dale Thin Film
- Part of Description:
- TVS DIODE 15VWM 24.4VC SMF
- Manufacturer :
- Vishay Dale Thin Film
- Applications :
- General Purpose
- Bidirectional Channels :
- Capacitance @ Frequency :
- 367pF @ 1MHz
- Current - Peak Pulse (10/1000µs) :
- 8.2A
- Operating Temperature :
- -65°C ~ 175°C (TJ)
- Package / Case :
- DO-219AB
- Power - Peak Pulse :
- 200W
- Supplier Device Package :
- DO-219AB (SMF)
- Voltage - Breakdown (Min) :
- 16.7V
- Voltage - Clamping (Max) @ Ipp :
- 24.4V
- Voltage - Reverse Standoff (Typ) :
- 15V