ESD12VD5-TP
- Manufacturer Part Number:
- ESD12VD5-TP
- Manufacturer/Brand:
- Micro Commercial Co
- Part of Description:
- TVS DIODE 12VWM 25VC SOD523
- Manufacturer :
- Micro Commercial Co
- Product Category :
- TVS - Diodes
- Applications :
- General Purpose
- Bidirectional Channels :
- Capacitance @ Frequency :
- 55pF @ 1MHz
- Current - Peak Pulse (10/1000µs) :
- 9.6A (8/20µs)
- Mounting Type :
- Surface Mount
- Operating Temperature :
- -55°C ~ 150°C (TJ)
- Package / Case :
- SC-79, SOD-523
- Power - Peak Pulse :
- 240W
- Power Line Protection :
- No
- Product Status :
- Active
- Supplier Device Package :
- SOD-523
- Type :
- Zener
- Unidirectional Channels :
- 1
- Voltage - Breakdown (Min) :
- 14.1V
- Voltage - Clamping (Max) @ Ipp :
- 25V
- Voltage - Reverse Standoff (Typ) :
- 12V (Max)