SMDJ130CA-T7
Manufacturer Part Number:
SMDJ130CA-T7
Manufacturer/Brand:
Hartland Controls/Littelfuse
Part of Description:
TVS DIODE 130VWM 209VC DO214AB
Manufacturer :
Hartland Controls/Littelfuse
Product Category :
TVS - Diodes
Applications :
General Purpose
Bidirectional Channels :
1
Capacitance @ Frequency :
Current - Peak Pulse (10/1000µs) :
14.4A
Mounting Type :
Surface Mount
Operating Temperature :
-65°C ~ 150°C (TJ)
Package / Case :
DO-214AB, SMC
Power - Peak Pulse :
3000W (3kW)
Power Line Protection :
No
Product Status :
Active
Supplier Device Package :
DO-214AB (SMCJ)
Type :
Zener
Unidirectional Channels :
Voltage - Breakdown (Min) :
144V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp :
209V
Voltage - Reverse Standoff (Typ) :
130V