TBU-CA050-500-WH
- Manufacturer Part Number:
- TBU-CA050-500-WH
- Manufacturer/Brand:
- Bourns Inc.
- Part of Description:
- SURGE SUPP TBU 500MA 500VIMP SMD
- Manufacturer :
- Bourns Inc.
- Product Category :
- Surge Suppression ICs
- Applications :
- General Purpose
- Mounting Type :
- Surface Mount
- Number of Circuits :
- 1
- Package / Case :
- SMD 6.50mm x 4.00mm
- Product Status :
- Active
- Supplier Device Package :
- SMD
- Technology :
- Internal Switch
- Voltage - Clamping :
- 500V