B59907A0120A062
- Manufacturer Part Number:
- B59907A0120A062
- Part of Description:
- PTC RESET FUSE 400V 12MA 1210
- Current - Hold (Ih) (Max) :
- 12 mA
- Current - Max :
- 150 mA
- Current - Trip (It) :
- 22 mA
- Mounting Type :
- Surface Mount
- Operating Temperature :
- -40°C ~ 125°C
- Package / Case :
- 1210 (3225 Metric)
- Ratings :
- AEC-Q200
- Resistance - 25°C (Typ) :
- Resistance - Initial (Ri) (Min) :
- 640 Ohms
- Resistance - Post Trip (R1) (Max) :
- 1.5 kOhms
- Size / Dimension :
- 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
- Thickness (Max) :
- 0.071" (1.80mm)
- Voltage - Max :
- 400V