PTCCL13H321HBE
- Manufacturer Part Number:
- PTCCL13H321HBE
- Part of Description:
- PTC RESET FUSE 265V 320MA RADIAL
- Current - Hold (Ih) (Max) :
- 320 mA
- Current - Max :
- 2.2 A
- Current - Trip (It) :
- 480 mA
- Height - Seated (Max) :
- 0.689" (17.50mm)
- Lead Spacing :
- 0.197" (5.00mm)
- Operating Temperature :
- 0°C ~ 70°C
- Ratings :
- Resistance - 25°C (Typ) :
- 8.4 Ohms
- Size / Dimension :
- 0.492" Dia x 0.217" T (12.50mm x 5.50mm)
- Voltage - Max :
- 265V