PRG18BB221MB1RB
- Manufacturer Part Number:
- PRG18BB221MB1RB
- Manufacturer/Brand:
- Murata Electronics
- Part of Description:
- PTC RESET FUSE 24V 14MA 0603
- Manufacturer :
- Murata Electronics
- Product Category :
- PTC Resettable Fuses
- Current - Hold (Ih) (Max) :
- 14 mA
- Current - Max :
- 130 mA
- Current - Trip (It) :
- 29 mA
- Height - Seated (Max) :
- Lead Spacing :
- Mounting Type :
- Surface Mount
- Operating Temperature :
- -20°C ~ 75°C
- Package / Case :
- 0603 (1608 Metric)
- Product Status :
- Active
- Ratings :
- Resistance - 25°C (Typ) :
- 220 Ohms
- Resistance - Initial (Ri) (Min) :
- Resistance - Post Trip (R1) (Max) :
- Size / Dimension :
- 0.063" L x 0.032" W (1.60mm x 0.80mm)
- Thickness (Max) :
- 0.037" (0.95mm)
- Time to Trip :
- Type :
- Ceramic
- Voltage - Max :
- 24V