NF15AA0709M--
- Manufacturer Part Number:
- NF15AA0709M--
- Manufacturer/Brand:
- Ethertronics/AVX
- Part of Description:
- ICL 7 OHM 20% 4.3A 15MM
- Manufacturer :
- Ethertronics/AVX
- Product Category :
- Inrush Current Limiters (ICL)
- Approval Agency :
- Current - Steady State Max :
- 4.3 A
- Diameter :
- 0.591" (15.00mm)
- Lead Spacing :
- 0.300" (7.62mm)
- Product Status :
- Obsolete
- R @ 25°C :
- 7 Ohms
- R @ Current :
- 220 mOhms
- Tolerance :
- ±20%