NF10AA0121M--
- Manufacturer Part Number:
- NF10AA0121M--
- Manufacturer/Brand:
- Ethertronics/AVX
- Part of Description:
- ICL 120 OHM 20% 1.2A 11.5MM
- Manufacturer :
- Ethertronics/AVX
- Product Category :
- Inrush Current Limiters (ICL)
- Approval Agency :
- Current - Steady State Max :
- 1.2 A
- Diameter :
- 0.453" (11.50mm)
- Lead Spacing :
- 0.300" (7.62mm)
- Product Status :
- Obsolete
- R @ 25°C :
- 120 Ohms
- R @ Current :
- 1.9 Ohms
- Tolerance :
- ±20%