ST10006B-R0
- Manufacturer Part Number:
- ST10006B-R0
- Manufacturer/Brand:
- Hartland Controls/Littelfuse
- Part of Description:
- ICL 10 OHM 20% 6A 29.85MM
- Manufacturer :
- Hartland Controls/Littelfuse
- Product Category :
- Inrush Current Limiters (ICL)
- Approval Agency :
- Current - Steady State Max :
- 6 A
- Diameter :
- 1.175" (29.85mm)
- Lead Spacing :
- 0.310" (7.87mm)
- Product Status :
- Obsolete
- R @ 25°C :
- 10 Ohms
- R @ Current :
- 150 mOhms
- Tolerance :
- ±20%