MF72-012D25
Manufacturer Part Number:
MF72-012D25
Manufacturer/Brand:
Cantherm
Part of Description:
ICL 12 OHM 20% 6A 27.5MM
Manufacturer :
Cantherm
Product Category :
Inrush Current Limiters (ICL)
Approval Agency :
Current - Steady State Max :
6 A
Diameter :
1.083" (27.50mm)
Lead Spacing :
0.394" (10.00mm)
Product Status :
Active
R @ 25°C :
12 Ohms
R @ Current :
156 mOhms
Tolerance :
±20%