MF72-012D20
- Manufacturer Part Number:
- MF72-012D20
- Part of Description:
- ICL 12 OHM 20% 5A 22.5MM
- Current - Steady State Max :
- 5 A
- Diameter :
- 0.886" (22.50mm)
- Lead Spacing :
- 0.394" (10.00mm)
- Product Status :
- Active
- R @ 25°C :
- 12 Ohms
- R @ Current :
- 195 mOhms
- Tolerance :
- ±20%