ICL181D20MIC
Manufacturer Part Number:
ICL181D20MIC
Part of Description:
ICL NTC 18 OHM 3300 BETA B1 20MM
Current - Steady State Max :
5.5 A
Diameter :
0.906" (23.00mm)
Lead Spacing :
0.295" (7.50mm)
Product Status :
Active
R @ 25°C :
18 Ohms
R @ Current :
Tolerance :
±20%