ICL600D18MIC
Manufacturer Part Number:
ICL600D18MIC
Part of Description:
ICL NTC 6 OHM 2900 BETA B1 18MM
Current - Steady State Max :
7 A
Diameter :
0.748" (19.00mm)
Lead Spacing :
0.295" (7.50mm)
Product Status :
Active
R @ 25°C :
6 Ohms
R @ Current :
Tolerance :
±20%