ICL131D18MIC
Manufacturer Part Number:
ICL131D18MIC
Part of Description:
ICL NTC 13 OHM 3150 BETA B1 18MM
Current - Steady State Max :
5.5 A
Diameter :
0.748" (19.00mm)
Lead Spacing :
0.295" (7.50mm)
Product Status :
Active
R @ 25°C :
13 Ohms
R @ Current :
Tolerance :
±20%