MF72-120D15
- Manufacturer Part Number:
- MF72-120D15
- Manufacturer/Brand:
- Cantherm
- Part of Description:
- ICL 120 OHM 20% 1.8A 17.5MM
- Manufacturer :
- Cantherm
- Product Category :
- Inrush Current Limiters (ICL)
- Approval Agency :
- Current - Steady State Max :
- 1.8 A
- Diameter :
- 0.689" (17.50mm)
- Lead Spacing :
- 0.394" (10.00mm)
- Product Status :
- Active
- R @ 25°C :
- 120 Ohms
- R @ Current :
- 1.652 Ohms
- Tolerance :
- ±20%