MF72-010D13
- Manufacturer Part Number:
- MF72-010D13
- Part of Description:
- ICL 10 OHM 20% 4A 15.5MM
- Current - Steady State Max :
- 4 A
- Diameter :
- 0.610" (15.50mm)
- Lead Spacing :
- 0.295" (7.50mm)
- Product Status :
- Active
- R @ 25°C :
- 10 Ohms
- R @ Current :
- 206 mOhms
- Tolerance :
- ±20%