MF72-001.5D13
- Manufacturer Part Number:
- MF72-001.5D13
- Manufacturer/Brand:
- Cantherm
- Part of Description:
- ICL 1.5 OHM 20% 7A 15.5MM
- Manufacturer :
- Cantherm
- Product Category :
- Inrush Current Limiters (ICL)
- Approval Agency :
- Current - Steady State Max :
- 7 A
- Diameter :
- 0.610" (15.50mm)
- Lead Spacing :
- 0.295" (7.50mm)
- Product Status :
- Active
- R @ 25°C :
- 1.5 Ohms
- R @ Current :
- 73 mOhms
- Tolerance :
- ±20%