ICL150D20MIC
- Manufacturer Part Number:
- ICL150D20MIC
- Part of Description:
- ICL 1.5 OHM 2750 BETA B1 20MM
- Current - Steady State Max :
- 14 A
- Diameter :
- 0.906" (23.00mm)
- Lead Spacing :
- 0.295" (7.50mm)
- Product Status :
- Active
- R @ 25°C :
- 1.5 Ohms
- R @ Current :
- Tolerance :
- ±20%