ICL100D15MIC
- Manufacturer Part Number:
- ICL100D15MIC
- Manufacturer/Brand:
- Eaton - Electronics Division
- Part of Description:
- ICL NTC 1 OHM 2600 BETA B1 15MM
- Manufacturer :
- Eaton - Electronics Division
- Product Category :
- Inrush Current Limiters (ICL)
- Approval Agency :
- Current - Steady State Max :
- 9 A
- Diameter :
- 0.630" (16.00mm)
- Lead Spacing :
- 0.295" (7.50mm)
- Product Status :
- Active
- R @ 25°C :
- 1 Ohms
- R @ Current :
- Tolerance :
- ±20%