ICL101D11MIB
- Manufacturer Part Number:
- ICL101D11MIB
- Part of Description:
- ICL NTC 10 OHM 2800 BETA B1 11MM
- Current - Steady State Max :
- 3 A
- Diameter :
- 0.472" (12.00mm)
- Lead Spacing :
- 0.197" (5.00mm)
- Product Status :
- Active
- R @ 25°C :
- 10 Ohms
- R @ Current :
- Tolerance :
- ±20%