MF72-012D9
- Manufacturer Part Number:
- MF72-012D9
- Part of Description:
- ICL 12 OHM 20% 1A 11MM
- Current - Steady State Max :
- 1 A
- Diameter :
- 0.433" (11.00mm)
- Lead Spacing :
- 0.197" (5.00mm)
- Product Status :
- Active
- R @ 25°C :
- 12 Ohms
- R @ Current :
- 652 mOhms
- Tolerance :
- ±20%