PTCEL17R501TBE
- Manufacturer Part Number:
- PTCEL17R501TBE
- Part of Description:
- ICL 500 OHM 30% 17MM
- Diameter :
- 0.670" (17.00mm)
- Lead Spacing :
- 0.197" (5.00mm)
- Product Status :
- Active
- R @ 25°C :
- 500 Ohms
- R @ Current :
- Tolerance :
- ±30%