PTCEL13R501RBE
- Manufacturer Part Number:
- PTCEL13R501RBE
- Manufacturer/Brand:
- Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
- Part of Description:
- ICL 500 OHM 13MM
- Manufacturer :
- Product Category :
- Inrush Current Limiters (ICL)
- Approval Agency :
- Current - Steady State Max :
- Diameter :
- 0.531" (13.50mm)
- Lead Spacing :
- 0.197" (5.00mm)
- Product Status :
- Active
- R @ 25°C :
- 500 Ohms