B57211P0120M351
Manufacturer Part Number:
B57211P0120M351
Manufacturer/Brand:
EPCOS - TDK Electronics
Part of Description:
ICL 12 OHM 20% 4A 13MM
Manufacturer :
EPCOS - TDK Electronics
Product Category :
Inrush Current Limiters (ICL)
Approval Agency :
Current - Steady State Max :
4 A
Diameter :
0.512" (13.00mm)
Lead Spacing :
0.295" (7.50mm)
Product Status :
Active
R @ 25°C :
12 Ohms
R @ Current :
218 mOhms
Tolerance :
±20%