MF72-010D25
- Manufacturer Part Number:
- MF72-010D25
- Part of Description:
- ICL 10 OHM 20% 7A 27.5MM
- Current - Steady State Max :
- 7 A
- Diameter :
- 1.083" (27.50mm)
- Lead Spacing :
- 0.394" (10.00mm)
- Product Status :
- Active
- R @ 25°C :
- 10 Ohms
- R @ Current :
- 130 mOhms
- Tolerance :
- ±20%