B57236S0800M051
Manufacturer Part Number:
B57236S0800M051
Part of Description:
ICL 80 OHM 20% 1.6A 11.5MM
Approval Agency :
CQC, UL, VDE
Current - Steady State Max :
1.6 A
Diameter :
0.453" (11.50mm)
Active
R @ 25°C :
80 Ohms
R @ Current :
861 mOhms
Tolerance :
±20%