MF72-001.5D15
- Manufacturer Part Number:
- MF72-001.5D15
- Part of Description:
- ICL 1.5 OHM 20% 8A 17.5MM
- Current - Steady State Max :
- 8 A
- Diameter :
- 0.689" (17.50mm)
- Lead Spacing :
- 0.394" (10.00mm)
- Product Status :
- Active
- R @ 25°C :
- 1.5 Ohms
- R @ Current :
- 52 mOhms
- Tolerance :
- ±20%