MF72-012D15
- Manufacturer Part Number:
- MF72-012D15
- Part of Description:
- ICL 12 OHM 20% 4A 17.5MM
- Current - Steady State Max :
- 4 A
- Diameter :
- 0.689" (17.50mm)
- Lead Spacing :
- 0.295" (7.50mm)
- Product Status :
- Active
- R @ 25°C :
- 12 Ohms
- R @ Current :
- 250 mOhms
- Tolerance :
- ±20%