MF72-010D11
- Manufacturer Part Number:
- MF72-010D11
- Part of Description:
- ICL 10 OHM 20% 3A 13MM
- Current - Steady State Max :
- 3 A
- Diameter :
- 0.512" (13.00mm)
- Lead Spacing :
- 0.295" (7.50mm)
- Product Status :
- Active
- R @ 25°C :
- 10 Ohms
- R @ Current :
- 275 mOhms
- Tolerance :
- ±20%