MF72-033D7
- Manufacturer Part Number:
- MF72-033D7
- Part of Description:
- ICL 33 OHM 20% 500MA 9MM
- Current - Steady State Max :
- 500 mA
- Diameter :
- 0.354" (9.00mm)
- Lead Spacing :
- 0.197" (5.00mm)
- Product Status :
- Active
- R @ 25°C :
- 33 Ohms
- R @ Current :
- 1.485 Ohms
- Tolerance :
- ±20%