AP/ETF-125MA
Manufacturer Part Number:
AP/ETF-125MA
Manufacturer/Brand:
Eaton - Electronics Division
Part of Description:
FUSE BRD MNT 125MA 277VAC RADIAL
Manufacturer :
Eaton - Electronics Division
Product Category :
Fuses
Approval Agency :
SEMKO, UL
Breaking Capacity @ Rated Voltage :
100A
Color :
Current Rating (Amps) :
125 mA
Fuse Type :
Board Mount (Cartridge Style Excluded)
Melting I²t :
0.04
Mounting Type :
Through Hole
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Package / Case :
Radial, Can, Vertical
Product Status :
Obsolete
Response Time :
Slow Blow
Size / Dimension :
0.329" Dia x 0.303" H (8.35mm x 7.70mm)
Voltage Rating - AC :
277 V