0677.250DRT4
Manufacturer Part Number:
0677.250DRT4
Part of Description:
FUSE CERAMIC 250MA 250VAC AXIAL
Approval Agency :
CSA, UL, VDE
Breaking Capacity @ Rated Voltage :
35A
Color :
Current Rating (Amps) :
250 mA
Fuse Type :
Cartridge, Ceramic
Melting I²t :
0.312
Product Status :
Active
Response Time :
Slow Blow
Size / Dimension :
0.154" Dia x 0.433" L (3.90mm x 11.00mm)
Voltage Rating - AC :
250 V