0676.063MXE
Manufacturer Part Number:
0676.063MXE
Part of Description:
FUSE CERAMIC 63MA 250VAC AXIAL
Approval Agency :
CSA, UL
Breaking Capacity @ Rated Voltage :
35A
Color :
Current Rating (Amps) :
63 mA
Melting I²t :
0.0008
Product Status :
Active
Size / Dimension :
0.154" Dia x 0.433" L (3.90mm x 11.00mm)
Voltage Rating - AC :
250 V