0674.600MXE
Manufacturer Part Number:
0674.600MXE
Part of Description:
FUSE CERAMIC 600MA 250VAC AXIAL
Approval Agency :
CSA, UL
Breaking Capacity @ Rated Voltage :
50A
Color :
Current Rating (Amps) :
600 mA
Fuse Type :
Cartridge, Ceramic
Melting I²t :
0.217
Product Status :
Active
Response Time :
Fast Blow
Size / Dimension :
0.154" Dia x 0.433" L (3.90mm x 11.00mm)
Voltage Rating - AC :
250 V